jajka

Czy jajka są zdrowe?

Czy jajka są zdrowe? Tak!
W związku z tym, ile jajek dziennie można jeść, aby zyskać jak najwięcej korzyści dla zdrowia? O tym w dzisiejszym odcinku. Oglądaj i dowiedz się, jak jajka wpływają na organizm i nasze zdrowie, komu szczególnie można polecić jedzenie jajek codziennie, dowiesz się także, czy jajka szkodzą komukolwiek i że mitem jest, iż powoduję miażdżycę.

Z filmu dowiesz się też, dlaczego jajka na miękko będą lepsze niż na twardo. Osobom, które zastanawiają się, czy jajecznica jest zdrowa, mogę powiedzieć, że bardziej polecam jednak gotowanie, gdyż na patelni cholesterol zawarty w jajach może się utlenić, co nie jest korzystne.

Opowiem również, dlaczego jajka na śniadanie to dobry pomysł, jeśli chodzi o odchudzanie. Dodatkowo dostaję pytania od swoich pacjentów, czy jedzenie jajek codziennie szkodzi. Większościom ludzi – nie, natomiast ograniczyć ten produkt muszą osoby z chorobami nerek, które muszą ograniczać białko. Jeśli więc interesuje Cię zdrowa dieta, to zapraszam do oglądania. Pozdrawiam, dietetyk dr Bartek Kulczyński.

Wpis odwiedziło 510 gości