Klub Seniora CZAS otwarty

3 lipca, w Domu Kultury Scena przy ul. Zygmunta Augusta 6 w Białej Podlaskiej został oficjalnie otwarty Klub Seniora CZAS. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Litwiniuk, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie Jerzy Bisek. Wydarzenie poprowadziła Małgorzata Adamczyk PCK Biała Podlaska, szefowa nowo powstałej placówki.

Działalność klubu “CZAS” to efekt porozumienia pomiędzy Urzędem Miasta Biała Podlaska oraz PCK. CZAS czyli Centra Zainteresowań Ambitnych Seniorów, to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poza codziennymi spotkaniami seniorzy będą mogli bezpłatnie skorzystać z wielu zajęć i aktywności. Seniorzy będą mogli wybrać m.in. zajęcia tematyczne, które już są prowadzone i cieszą się powodzeniem (w czterech blokach tematycznych – Zdrowy Senior, Eko senior, Senior rozwijający się, Spokój Seniora), zajęcia z dietetyki, nordic walking, zajęcia rękodzielnicze, gimnastykę, samoobronę, basen, zajęcia wokalno-muzyczne, zajęcia edukacyjne, gry i zabawy rozwijające sprawność intelektualną, zajęcia komputerowe, językowe, historyczne spotkania z ciekawymi ludźmi, spacery, wycieczki dwu i trzydniowe, wspólne wyjścia do kina i teatru, obchodzenie świąt, uroczystości i spotkania integracyjne. Oprócz tego seniorzy będą mogli bezpłatnie korzystać z porad psychologa i prawnika.

Klub to też miejsce spotkań z osobami w podobnym wieku i z podobnymi zainteresowaniami. Można w nim poczytać książkę, porozmawiać przy kawie. Herbacie i ciastku. W ramach jego działalności zaplanowane są imprezy okolicznościowe, wyjazdy plenerowe, wycieczki oraz wyjścia do kina czy teatru.
Korzystanie ze świetlicy klubowej, jak i zajęć jest całkowicie bezpłatne.
Świetlica jest otwarta od poniedziałku do piątku od godziny 8 do godziny 16.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest wypełnienie przez Seniora formularzy zgłoszeniowych dostępnych w Biurze przy DK Scena ul. Zygmunta Augusta 6 w Białej Podlaskiej. 

tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Wpis odwiedziło 1 911 gości