Ogólnopolska Karta Seniora

Masz 60 lat i więcej? Chcesz dołączyć do grona 35 tysięcy seniorów z Polski, którzy korzystają ze zniżek w ponad 320 firmach i instytucjach w całym kraju? Dołącz do programu Ogólnopolska Karta Seniora wydanej przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora.karta-seniora

Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest każdej osobie, która ukończyła 60 rok życia. Formularz można samodzielnie pobrać z naszej strony, wypełnić i wysłać na adres al. J. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków, dołączając do wysyłki zaadresowaną kopertę i znaczek pocztowy oraz plastikowe zakrętki po butelkach. Zakrętki zostaną przekazane na cele charytatywne.

Karta ta umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia. Takich punktów jest już ponad 1400, a z każdym dniem ta liczba rośnie.

Współpracujemy również z ponad 100 Samorządami Przyjaznymi Seniorom, którzy pomagają dotrzeć z Ogólnopolską Kartą Seniora do osób 60+ w środowisku lokalnym.

Seniorze! Pamiętaj, że to Ty współtworzysz Program Ogólnopolskiej Karty Seniora – możesz zapraszać przedsiębiorców do oferowania zniżek oraz zachęcać swój samorząd do wydania z nami lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora.

 

Masz pytania? Skontaktuj się:

Mail: kartaseniora@manko.pl

Tel. 12 429 37 28

Nasze społeczeństwo bardzo szybko się starzeje. Obecnie mamy już ponad 7 milionów seniorów (60+). Ta liczba będzie systematycznie rosła a w roku 2035 przekroczy 10 milionów. Postęp cywilizacyjny i poprawa jakości życia, skutkują wydłużeniem się jego długości. Stawia to przed nami nowe wyzwania takie jak konieczność aktywizowania seniorów czy działania na rzecz profilaktyki zdrowia.

Stowarzyszenie MANKO, wychodząc naprzeciw potrzebom, wynikającym ze zmian demograficznych, od 2011 roku prowadzi działania proseniorskie. Obejmują one wydawanie bezpłatnego Ogólnopolskiego Magazynu „Głos Seniora”, organizację szkoleń, wydarzeń kulturalnych i prozdrowotnych dla seniorów a także wydawanie Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS). Program wspierają liczni ambasadorzy programu m.in.:  profesor Jerzy Vetulani, podróżnik Aleksander Doba, aktorka i modelka Helena Norowicz, piosenkarka Irena Santor, reżyser Krzysztof Zanussi, Mistrz Świata Janusz Rokicki czy Przewodnicząca Sejmowej Komisji Senioralnej – Małgorzata Zwiercan.

Każda osoba, która skończyła 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę, przystępując do programu. Karta jest bezterminowa i bezpłatna. W poszczególnych miastach powstały lokalne edycje Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS), które ważne są w danym mięście i na terenie całego kraju. Wydawane są najczęściej przez gminną radę seniorów, uniwersytet trzeciego wieku lub urząd miasta. Gminami partnerskimi wydającymi OKS są: Jerzmanowice-Przeginia, Dąbrowa Górnicza, Dzierżoniów, Kłodzko, Nędza, Olkusz, Rybnik, Rzeszów, Świętochłowice, Zabierzów. Karta wydawana jest także na targach i wydarzeniach dla seniorów. Kartę wyrobić można także, wysyłając formularz zgłoszeniowy wraz ze znaczkiem pocztowym na adres: Stowarzyszenie MANKO, ul. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków.

Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Obecnie w program zaangażowało się ponad 300 partnerów. Wśród firm, które przystąpiły do programu znajdują się między innymi:
– uzdrowiska,
– ośrodki zdrowotno-medyczne,
– ośrodki rehabilitacyjne,
– ośrodki kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie),
– akademie językowe,

Szczegółowa lista partnerów Karty Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl

 

 

Wpis odwiedziło 2 390 gości