Co w domu może szkodzić zdrowiu

Plastik w kuchni

 
Agencja Żywności i Leków już lata temu informowała, że produkty takie jak butelki czy pojemniki na żywność zawierają bisfenol A. W Stanach Zjednoczonych niemal 10 lat temu BPA został wycofany z procesu produkcji butelek dla niemowląt, bo powodował silne zaburzenia hormonalne. Ponadto, łatwo przenika przez skórę. Naukowcy odkryli, że może powodować cukrzycę typu 2 i zmniejsza sprawność seksualną.

Odświeżacze do powietrza

 
Chcemy, by nasz dom ładnie pachniał więc kupujemy odświeżacze powietrza. Ale czy wiesz, że zawarte w nich substancje mogą zwiększać ryzyko raka nosa i gardła? Niebezpieczne odświeżacze łatwo zastąpić, dolewając do wody naturalny olejek aromatyczny i tak przygotowaną miksturę rozpylić w domu.

 

To w twoim domu może szkodzić zdrowiu

 

 
Symbolem dzisiejszego świata jest otaczająca nas wszędzie chemia. Wiele rzeczy codziennego użytku produkowanych jest w wielkich fabrykach i przedsiębiorstwach przy użyciu substancji chemicznych. Nic zatem dziwnego, że toksyny gromadzą się w naszych organizmach. Szczegółowe badanie wykryłoby obecność w nim pestycydów, rtęci i ołowiu.

 

Szkodliwe substancje w domu

 

 

 

 

Wpis odwiedziło 1 142 gości