Jonowanie – co oznacza dla naszego zdrowia

Jonizacja – jest to  zjawisko powstawania jonu, czyli kationu bądź anionu, z obojętnego atomu lub cząsteczki. W ten sposób powstają wolne jony dodatnie i swobodne elektrony, które przyłączając się do obojętnych atomów tworzą jony ujemne.

Środowisko w którym żyjemy niestety coraz częściej ma nienaturalną, dodatnią charakterystykę. Duży wpływ ma na to m.in.: sprzęt elektroniczny lub elektryczny (komputery, monitory, sprzęt AGD) a tego jak wiemy używamy coraz więcej i częściej.

Ale  również „producentami” szkodliwych jonów dodatnich są różnego rodzaje fabryki czy też spaliny wydzielane przez samochody jak również beton i asfalt.

Czyli jak można wywnioskować najgorsza sytuacja w tym zakresie panuje w miastach. Działanie jonów dodatnich ma negatywny wpływ na nasze zdrowie jak i samopoczucie. Jonizator powietrza neutralizuje jony dodatnie wprowadzając do powietrza jony ujemne. Atomy które nie posiadają elektronów są o nie wzbogacane. Jonizatory powietrza zapewniają czyste i zdrowe powietrze w naszym domu, samochodzie czy tez miejscu pracy.     

Jony ujemne występują w sposób naturalny w przyrodzie. Największe ich stężenie notujemy w następujących obszarach:

– tereny górskie
– tereny nadmorskie
– lasy, w szczególności lasy sosnowe
– pola, łąki
– wodospady
– powietrze bezpośrednio po burzy
 

Burza to nic innego jak naturalny jonizator powietrza. 

Wpis odwiedziło 1 211 gości