Podbiał – bylina o leczniczych właściwościach

Podbiał – właściwości

Podbiał pospolity jest popularną byliną w ziołowych apteczkach. Zyskał sławę dzięki wykazywanym właściwościom leczniczym, wśród których zwraca się uwagę na:

  1. właściwości przeciwkaszlowe i wykrztuśne – zawarty w podbiale śluz jest pomocny w wykrztuszaniu i zwalczaniu kaszlu. Syrop z podbiału podaje się osobom chorującym na zapalenie gardła czy krtani oraz z podrażnioną błona śluzową jamy ustnej (już teraz na Medonet Market zamów Syrop tymianek i podbiał marki Herbapol). Możesz te wypróbować Miód z tymiankiem i podbiałem z Pasieki Sadowskich, który wspiera walkę z infekcjami górnych dróg oddechowych;
  2. właściwości przeciwbakteryjne – kwasy fenolowe to skuteczny środek w walce z bakteriami;
  3. właściwości przeciwzapalne i neuroprotekcyjne – preparaty z podbiału świetnie sprawdzą się w zwalczaniu stanów zapalnych, zwłaszcza górnych dróg oddechowych.
  4. właściwości przeciwutleniające i antynowotworowe – działanie podbiału w tym przypadku jest odczuwalne, jeżeli preparaty były stosowane długotrwale przez kilkanaście lat. Badania podbiału wykazały, że roślina ta może zapobiegać białaczce oraz nowotworom okrężnicy.
Wpis odwiedziło 375 gości