Co Seniorom proponuje Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

Ruch seniorski

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ma w swojej ofercie propozycje skierowane specjalnie do środowiska seniorów. Większość z nich ma charakter cykliczny i swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa. Realizowane są we współpracy z innymi samorządowymi placówkami kultury oraz z Oddziałem Okęgowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Są to:

 

Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów – konkurs na najciekawsze prezentacje w różnych kategoriach artystycznych, organizowany jest co roku, bierze w nim udział ok. 1000 osób.

 

Wojewódzki Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” – eliminacje do Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów 'ARS’ odbywającego się co dwa lata w Bydgoszczy. Jego celem jest zaprezentowanie dorobku amatorskich zespołów artystycznych, solistów i recytatorów działających przy klubach seniora oraz wymiana doświadczeń artystycznych między uczestnikami i instruktorami.

 

Wojewódzki Przegląd Rękodzieła i Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych – konkurs skierowany do seniorów i osób niepełnosprawnych, mający na celu aktywizację i integrację tych grup społecznych; towarzyszy mu wystawa połączona z kiermaszem prac i konkursem stoisk.

 

Lubelski Przegląd Rękodzieła i Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych – konkurs prac plastycznych i wyrobów rękodzieła adresowany do osób niepełnosprawnych (w tym seniorów) z terenu Lublina.

 

Lubelska Szkoła Super Babci i Super Dziadka – podstawą programu Szkoły są warsztaty pedagogiczno-psychologiczne skierowane do opiekunów dzieci w wieku 5-10 lat, które pomagają ciekawie zorganizować czas wolny, rozwiązać problemy wychowawcze, wspierać rodziców w wychowaniu. Szkoła została uznana przez jej uczestników za miejsce przyjazne seniorom, a pośrednio dzieciom. Zajęcia odbywają się w siedzibie WOK.

 

Ponadto WOK dzięki współpracy ze środowiskami seniorów z województwa lubelskiego pośredniczy w popularyzacji różnych inicjatyw adresowanych do tych grup wiekowych (konkursy, warsztaty, wystawy, szkolenia itp.).

 

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

 

 

 

 

Wpis odwiedziło 1 031 gości