Promocja książek w DKK

Filia Nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej

zaprasza na promocję książek

„Podlaskie drogi do Niepodległości” oraz „Całujcie mię wszyscy w…”

15.11.2018 r. (czwartek) godz 17.00

w bibliotece przy ul. Orzechowej 34.

 

Podlaskie drogi do Niepodległości to pozycja, wpisująca się w 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, ukazuje historie nieznane z kart podręczników, dotyczące dążeń niepodległościowych z perspektywy ludzi zamieszkujących nasze tereny ze szczególnym uwzględnieniem czasów zaborów.

Całujcie mię wszyscy w… to opowieść o życiu Stefana Kosińskiego, brzuchomówcy, bohatera niezliczonych anegdot, dzierżawcy dóbr ziemskich m.in. w Ossówce i Husince. Pierwsza część książki, będąca owocem wielu godzin spędzonych w rozmaitych archiwach opisuje koleje życia bohatera, druga zaś jest antologią tekstów literackich mu poświęconych.
W spotkaniu uczestniczyć będą współautorzy książek: Ilona Nestorowicz, Joanna Omieciuch i Artur Ziontek.

Ilona Nestorowicz – z wykształcenia biolog, z zamiłowania historyk regionu, interesuje się genealogią .
Dr Joanna Omieciuch (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach) – ekonomistka, zainteresowana dziejami regionu i kościoła. W tomie „Podlaskie drogi do Niepodległości” opisała pielgrzymowanie do sanktuariów jako oręż tożsamościowy.
Artur Ziontek (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim) – historyk literatury, edytor, regionalista, autor ponad 250 publikacji dotyczących literatury i kultury polskiej oraz historii Podlasia.

Obie pozycje będzie można zakupić podczas spotkania.

Wpis odwiedziło 1 447 gości