16.X.1978r. 40 Lat temu Karol Wojtyła został Papieżem

„Prawdziwym przyjacielem jest ten,dzięki któremu staję się lepszy”
 
W październiku 2018r. w całej Polsce odbywały się koncerty i msze z okazji 40 Lecia wyboru Karola Wojtyły na  Papieża Jana Pawła II.
Z Modlitewnika za wstawiennictwem ” Papież Jan Paweł II był pielgrzymem pokoju, apostołem Bożego Miłosierdzia, obrońcą praw człowieka, poetą i dramaturgiem, człowiekiem otwartym na inne kultury i religie, mężem dialogu i pojednania między narodami. Kilka razy okrążył dookoła glob ziemski i spotykał się z najważniejszymi mężami stanu, prezydentami, premierami, królami, ludźmi nauki i sztuki, ale  również z robotnikami i rolnikami, z bezdomnymi i chorymi w szpitalach. Był niewątpliwie  mężem modlitwy, nazywanym często „olbrzymem modlitwy”. Na tę postawę składa się wielka zdolność skupienia i koncentracji, niezłomna wiara i bezpośrednie odczuwanie  obecność i Boga”
 
Słowa Papieża  Jana Pawła II zacytowane na Dyplomie PZERII:
„Kruchość istnienia w sposób wyrazisty ujawnia się w starszym wieku, staje się przypomnieniem o wzajemnej zależności i nieodzownej solidarności między pokoleniami  jako, że każdy człowiek potrzebuje innych i wzbogaca się dzięki darom i charyzmom  wszystkich.”
 
 
 
 
 
 


 

Obrazy przedstawiające Papieża Jana Pawła II, zrobione krzyżykiem przez Zofię Zalewską:

 

HPIM2440
HPIM2443
HPIM2445
HPIM2446
HPIM2447
HPIM2449
HPIM2450
HPIM2451
Wpis odwiedziło 1 340 gości